Název projektu:

Exteriérová živá stěna pro Manifesto Anděl

Rok realizace: 2021
Místo realizace: Praha
Produkty:

Zelené fasády

Gastroprojekt Manifesto otevírá dnes svou nejnovější pražskou pobočku, která vyrostla v rekordním čase. Pilířem celého projektu Manifesto Anděl, který je umístěný na nároží mezi pražským Andělem a Na Knížecí, se stala celková udržitelnost a my jsme byli u toho.

Mezi zelené technologie, které zde naleznete, patří i naše vertikální zahrada. Zelené stěny obklopují kulturní část areálu, která je určená především jako pódium pro koncerty. Ty zde fungují jako protihluková bariéra, která příjemně ochlazuje svoje okolí a zároveň snižuje prašnost.

Na zelenou stěnu složenou z truhlíků PlantBox® jsme nainstalovali čidla, která jsme zároveň umístili na střechy a stěny kontejnerů. Ty monitorují teplotu okolí živé stěny i míst bez zeleně. Návštěvníci si pak mohou pomocí tabletu umístěného před stěnou prohlédnout teplotní rozdíly.

Zelené stěny PlantBox® jsou navíc samozavlažovací – voda proudí do vrchních truhlíků, odkud stéká do nižších pater. Rostliny si samy berou přesně takové množství vody, jaké potřebují, a není třeba myslet na závlahu.

Na stěně jsou umístěny kvetoucí rostliny, okrasné trávy, bylinky, ale i třeba jahody. Pokud tedy Manifesto Anděl navštívíte, nebojte se utrhnout si z naší stěny něco dobrého. Mimo zelené stěny najdete v areálu i hydroponické farmy. Stavba využívá stoprocentně obnovitelnou energii, dešťovou vodu a kompostovací technologii.

Nové Manifesto navrhlo duo Ondřej Chybík a Michal Krištof se svým týmem.

Také byste chtěli takovouto živou stěnu?

Dejte nám vědět

vypracování cenové nabídky zdarma

Máte zájem o zelenou střechu, zelenou fasádu, nebo fasádní kořenovou čistírnu? Neváhejte nám napsat, s radostí vám připravíme bezplatnou kalkulaci.

LIKO-SCzech Best Managed Companies 2020Rodinný podnikCZGBCAMSPISO 14001ISO 9001 ZINCO Sedum Top BB_Com_Florcom