Název projektu:

Extenzivní zelená střecha, Nezbavětice

Rok realizace: 2021
Místo realizace: Nezbavětice, ČR
Produkty:

Zelené střechy

Díky zeleným střechám se do měst a vesnic vrací zeleň, navíc celkově zvyšují estetickou hodnotu budovy a redukují efekt tepelného ostrova. Jsou okrasné a zároveň funkční, zvyšují zadržování vody, zlepšují okolní mikroklima a snižují náklady na energie. Tento typ střech je čím dál rozšířenější a stává se častou součástí budov.

Šikmé zelené střechy jsou hojně rozšířené v severských zemích, ale narazíte na ně i v našich končinách. Nachází se na nich extenzivní porost, který je nenáročný na údržbu. Jsou zde totiž vysazeny téměř bezúdržbové rostliny, které vyžadují minimální péči. Kromě toho můžete sledovat, jak střecha během různých ročních období mění svou barvu.

Pro klienta jsme realizovali extenzivní šikmou střechu (na medárně a kovárně) a extenzivní plochou nepochozí střechu (na rodinném domu). Střechy kolem ploché zelené střechy jsou solární, a tak celá stavba i s menší šikmou střechou tvoří inovativní a technologický biotop.

Prohlédnout si zelené střechy

vypracování cenové nabídky zdarma

Máte zájem o zelenou střechu, zelenou fasádu, nebo fasádní kořenovou čistírnu? Neváhejte nám napsat, s radostí vám připravíme bezplatnou kalkulaci.

LIKO-SCzech Best Managed Companies 2020Rodinný podnikCZGBCAMSPISO 14001ISO 9001 ZINCO Sedum Top BB_Com_Florcom